Split, Makarska, Trogir Dubrovnik, Tivat | 3 ditë €179

Përshkrimi

Vikendi në Dubrovnik, Makarska, Cavtat, Split, Trogir, Tivat☀️
➡ 2 netë / 3 ditë €179, vetëm me SHARR TRAVEL!
📍 Akomodimi ne Dalmacija Place Hotel 5* Makarska
👉 31 Maj - 02 Qershor 2024 (2 Nete, 3 Dite)

Vizitohet:
📍Dubrovnik
📍Makarska
📍Split
📍Trogir
📍Tivat

Oferta përfshinë

Udhëtimin me autobus komod te Sharr Travel

Akomodimin në Dalmacija Place Hotel 5* - Makarska

Fjetje me mengjes dhe darke

Pijet, ëmbëlsirat dhe shërbimet e tjera gjatë udhëtimit

3 ditë 2 netë / për person

179€

Agjenda

Dita 1

 • Nisja nga Prishtina ne oren 23:00 me date 30 Maj 2024 dhe Prizreni ne 24:00 (mesnate). Vazhdimi i rruges Shkoder-Mali i Zi-Kroaci, per ne Dubrovnik.
 • Vizite qytetit te bukur te Dubrovnikut (3 ore). Vazhdimi i rruges per Makarska pergjat bregdetut te bukur Dalmat.
 • Akomodimi ne Dalmatia Place Hotel 5* / Makarska. Kohe e lire.
 • Darka ne hotel.Fjetja.

Dita 2

 • Pas mëngjesit, dalja nga hoteli dhe nisja ne ora 08:30 për vizitë Splitit dhe Trogirit ne menyre te organizuar me autobus te Sharr Travel. Spliti dhe Trogiri jane dy qytetet me te bukura dhe joshese per turistat nga mbare bota, menjiher pas Dubrovnikut.
 • Spliti ka qene edhe qerdhja e Perandorit Ilir Dioklecian dhe iniciatori I ndertimit te pallatit te famshem qe mban emrin e tij (Diocletian Palace) Shek.
 • III PK Ne oret e pasdites kthimi ne Dalmacia Place Hotel 5* / Makarska.
 • Darka ne hotel. Fjetja

Dita 3

 • Mengjesi ne hotel. Dalja nga hoteli ne ora 09:00. Vazhdim i rruges dhe ndalesa per vizite qytetit ekskluziv Tivat (portit te njohur “Porto Montenegro” ku jane ankoruar jahtat private te pasurve nga mbare bota).
 • Pas perfundimit te programeve turistike nisja per Kosove.
 • Arritja ne Prishtine rreth ores 22:00-23:00.


Galeria

Nuk përfshihet

Elementet qe nuk perfshihen

CALL CENTER

Për më shumë informacione për udhëtime me  autobus ose me aeroplan, apo edhe shërbime tjera turistike, ju lutemi na kontaktoni në numrat tonë kujdestar